Evde Yaşlı Bakım ve Temizlik Projesi

Hatay – Payas Belediyesi’nin üstünde çalıştığı ‘Evde Yaşlı Bakım ve Temizlik Projesi’ hayata geçirildi. Yardıma muhtaç yaşlıların tespitiyle gerekli alt yapının sağlanması sonucunda 14 Nisan 2016 tarihi itibariyle ekipler çalışmaya başladı.

Payas Belediyesi sosyal belediyecilik projelerinden olan 65 yaş ve üzeri yaşlılara yönelik evde bakım ve temizlik projesi tüm hızıyla başladı. Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ekiplerin çalıştığı evleri ziyaret ederek yaşlıların ihtiyaç ve taleplerini dinledi. Çalışılan evlerden hayır dualarını alarak ayrılırken yaptığı açıklamada proje detaylarına yer verdi. 
Altan, “Evde Yaşlı Bakım ve Temizlik projesi ile Payas Belediyesi olarak ilçemizde ikamet eden 65 yaş ve üzeri kimsesiz, bakılmaya muhtaç yaşlı vatandaşlarımızın evlerine hizmet götürüyoruz.

Payas Belediyesi ekiplerine kapılarını açan vatandaşlarımızın evlerini temizliyor, halılarını yıkıyor, sobalarını yazın kaldırıp kışın tekrar kuruyoruz. Yaşlılarımızın varsa çamaşırlarını alarak çamaşırhanemizde yıkıyor, kurutuyor, ütülüyor, deneyimli terzimiz ile tamir ihtiyacı varsa gidererek özel kurye aracılığı ile yeniden evlerine kadar gönderiyor, yerleşimlerini yapıyoruz. Yaşlılarımızın ev ve balkon temizliklerinin yanı sıra saç ve sakal bakımları da uzman berber ve kuaförlerimizce yapılıyor.

Payas Belediyesi olarak ücretsiz verdiğimiz Evde Yaşlı Bakım ve Temizlik hizmetimiz ile yaşlı vatandaşlarımızın yüzündeki mutluluk yaptığımız işin doğruluğunu bizlere bir kez daha hatırlatıyor. 
Güvenliğin sağlanmasının, çağdaş devletlerin olmazsa olmaz ilkeleri arasında yer aldığının bilincinde olan evde yaşlı bakım ve temizlik birimimiz, yaşlılarımızın güvenliği için Payas İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Polisi destek şubesi ile koordineli olarak çalışmakta, olası bir güvenlik zafiyeti olmaması için azami dikkat göstermektedir.

Payas Belediyesi olarak ücretsiz verdiğimiz Evde Yaşlı Bakım ve Temizlik hizmetimiz ile yaşlı vatandaşlarımızın yüzündeki mutluluk yaptığımız işin doğruluğunu bizlere bir kez daha hatırlatıyor. Bizlere bu hizmeti gerçekleştirme imkanı sağlayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Payas Belediyesi Evde Yaşlı Bakım ve Temizlik hizmetinden ücretsiz olarak yararlanmak isteyen vatandaşların 0326 755 1001 numaralı telefondan bilgi alabilecekleri bildirildi.