BAŞKANIMIZIN MESAJI

 • Bekir Altan

  Payas İlçesi’nin saygıdeğer halkı,

  Sevgili hemşehrilerim;

  İhtiyaçlarımız ve hayallerimiz, insan ve toplum olarak bizim geleceğe uzanan yolumuzun başlangıcını belirler. Atalarımızdan gelen bir deyimi her gün kullanıyoruz: “Deli gönül neler ister, neler…” Elbette istemeli, hayal etmeli ve nasıl yapabileceğimizi düşünmeliyiz.

  Payas’ın daha güzel, çağdaş ve huzurlu bir şehir haline gelebilmesi için düşünmemiz ve yapmamız gereken hizmet ve yatırımların ucu bucağı yok. Hepimiz şehrimiz için neler istemiyor, neler hayal etmiyoruz ki… Proje dediğimiz kavram; istek ve hayallerimizin, gerçekler ve imkânlarımızla çerçevelenip hayata geçirilmesi için atılan ilk adımdır.

  Burada üzerinde çalıştığımız ve Payas’a kazandırmayı amaçladığımız projelerden bir demet sunuyoruz. Eminim ki, bunları gördükten sonra birçoğunuz “Bekir Başkan, Payas’a şu hizmetin de yapılması lazım, bunu niye eksik bıraktın ki?” diye düşüneceksiniz. Dedim ya, deli gönül neler istemiyor ki…

  Bu projelerden bazılarının yapımı devam ediyor, bazılarının teknik çalışmaları tamamlandı, bazıları üzerinde ilk çalışmalar, ilk girişimler yürütülüyor.

  Belediyemizin yapacakları yanında merkezi devlet kurumlarının yapmasını sağlayacağımız, şimdiden ilk çalışmalarına ve takibine koyulduğumuz yatırımlardan bazılarına da burada yer verdik. Biz hayal etmeyi, düşünmeyi, projelendirmeyi ve ilgili kurumları harekete geçirmeyi iyi biliriz. On beş yıllık tecrübemizle Payas hak ettiği hizmetleri elde edecektir.

  Belediye Başkanı, sadece belli görevleriyle sınırlı bir memur değildir. Başkan, aynı zamanda bir siyaset adamı, bir halk temsilcisi, bir kanaat önderidir. Şehrin bütün ihtiyaçlarını görmek ve bunları karşılayacak hizmetleri sağlamak için çaba harcamayı görev bilmelidir. İnanıyorum ki, bütün hemşehrilerim Belediye Başkanı Bekir Altan’ın bu anlayışla çalışan bir başkan olduğunu çok iyi bilmektedir.

  İnşallah daha güzel bir Payas’a, daha mutlu yarınlara…

  Evlerinize huzur, sağlık ve bereket diliyorum.

  Bekir ALTAN - Payas Belediye Başkanı