Tarık Projesi Kapsamında İlçemizin Okullarında Öğrencilerimize Sınavlara Hazırlık Setleri Dağıtımı Devam Ediyor.


Payas Kaymakamı Dr. Polat Kara, Belediye Başkanı Bekir Altan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Eray Sarı, Tarık Projesi kapsamında öğrencilere destek amaçlı zeka oyun setleri ve kitap setleri dağıttılar.

Payas ilçesindeki imkanları daha verimli kullanarak başarıyı arttırmaya yönelik; akademik, sosyal ve kültürel dinamikleri harekete geçirmek amacıyla Payas’ta uygulanan ‘Tarık projesi’ okulların açılmasıyla aktif olarak etkinliklere başladı.

‘TARIK PROJESİ’ NEDİR?

Türkiye de ilk ve tek olma özelliği taşıyan bu projenin koordinatörü Mehmet Akif Akyurt; Tarık Bin Ziyad’ın İspanya’yı fethi olayından etkilenerek kararlılığı ve hedefe odaklanmayı vurgulamak amacıyla bu projeye ‘Tarık’ adının verildiğini söyledi.

Mehmet Akif Akyurt; Payas Belediyesi’nin tam destek verdiği bu proje kapsamında yapılanları şöyle anlattı:

‘’ Aziz Sancar zeka oyunları sınıflarının açıldığı ve pilot okullar olarak seçilen Selim Şahin İlkokulu, Fahrettin Altay Ortaokulu ve Nursan Anadolu Lisesi öğrencilerine zeka oyun setleri, 8 ve 12. Sınıf öğrencilerinin tümüne sınavlara hazırlık amaçlı bütün derslere ait kaynaklar, 4 ve 5. sınıflara ‘okuduğunu anlama’ etkinliği kapsamında her öğrenciye 10’ar kitaplık setler halinde ‘’Türk Büyükleri ve 100 Temel Eser’’den oluşan geri dönüşü takip edilebilecek sınavlar, ayrıca 9. Sınıf öğrencilerine de Türk Klasikleri’nden oluşan 5’er adet kitap dağıtıldı’’


Tarih : 22 Eylül 2017