Söz Verdiğimiz Gibi, Söz Verdiğimiz Sevdayla… Hayırlı Olsun Payas!


Payasımızın vizyon projesi olan ve bölge başta olmak üzere tüm Türkiye’de örnek teşkil edecek “KARBEYAZ MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ” Bakanlar Kurulu tarafından ONAYLANDIĞI 30 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

Bu Projemizin onaylanmasında emeği olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'a; Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM'a, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet ÖZHASEKİ’ ye şahsım ve tüm Payaslı Hemşehrilerimiz adına şükranlarımızı sunuyorum.

Karbeyaz Mahallesinin mevcut durumuna göre; daha sürdürülebilir, daha güvenli, çevreye duyarlı, yaşanabilir ve kimlikli yaşam çevrelerinin oluşturulması, modern mimari teknikleri ile geleceğin şehircilik vizyonuna sahip ve ilçemiz Payas’ın özgün kimliğine sahip çıkan bir anlayış çerçevesinde bir Kentsel Tasarım Planı hazırlanmıştır.
Kentsel Dönüşüm sonrasında, Karbeyaz Mahallesinin orta bölümlerinde vatandaşlarımızın günlük ihtiyacını karşılayabileceği çarşı, bölgedeki sağlık hizmetlerinden optimum düzeyde faydalanılması üzere 1 adet Sağlık Ocağı, yine 1 adet Lise, 1 adet Kütüphane Binası ve 1 adet belediye hizmetlerinde kullanılacak Resmi Kurum Binası tasarlanmıştır.

Proje alanında üretilecek konutlar 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olacak şekilde tasarlanmış olup; konumlandırma yapılırken rüzgar yönü, gölgeleme, deniz manzarası ve binalar arası mesafeleri azami ölçüde dikkat edilmiş, yine proje alanında üretilecek ticarethaneler bölgede yaşayacak nüfusun ihtiyacını karşılayacak şekilde ve büyüklükte tasarlanmıştır.

Sonuç olarak, Karbeyaz Mahallesi sakinleri, hayata geçirilecek olan Kentsel Dönüşüm Projesi ile daha yaşanılabilir, sürdürülebilir bir çevrede, altyapı ve yol hizmetleri daha kaliteli, modern mimari teknikler ve mühendislik hizmeti almış binalarda ve çevrede hayatlarını devam ettireceklerdir.

Söz konusu Karbeyaz Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinde, bizim hedefimiz “Dönüşüm öncesinde gönül rızanızı, dönüşüm sonrasında hayır duanızı almaktır.”

Tarih : 30 Temmuz 2017