“Şiir Okuma Yarışması”


SEVGİLİ ÇOCUKLAR;
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 101. yılını korona virüs salgını nedeni ile evlerimizde kutlamamız gerekiyor.
Payas Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yıl dönümü dolayısıyla ödüllü “Şiir Okuma Yarışması” düzenliyor.

Payaslı çocuklar ortaya çıkardıkları eserleri 21 Nisan 2021 günü saat 17.00’a kadar belirtilen adreslere iletebilecek.
Payas Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yılında, Korona virüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan çocukları, düzenlediği Şiir Okuma yarışmasında buluşturuyor.
 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yılında, ilçe genelinde 7-15 yaş aralığındaki öğrencilerine yönelik Şiir Okuma (videolu) Yarışması düzenleniyor.
Yapılacak ödüllü yarışmayla salgın nedeniyle evlerinden çıkamayan çocuklar, bayram coşkusunu şiirlerle yaşatacak.
Günün anlam ve önemini belirten şiirlerinizi lütfen bize gönderiniz.
YARIŞMA ŞARTLARI:
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 101.Yıl anısına düzenlemiş olduğumuz şiir yarışmasına Payas’ta ikamet eden 7-15 yaş arası tüm çocuklarımız katılabilir.
Şiir yarışmasına katılacak olan çocuklarımız ise okumuş olduğu şiiri videoya çekerek 21 Nisan 2021 saat 17.00’a kadar Payas Belediye Facebook Sayfasına göndermeleri gerekmektedir.(Mesajlarınızda lütfen adınızı, soyadınızı, adresinizi ve telefon numaranızı yazmayı unutmayınız.)
Fon müzik ve Kostüm, katılacak olan yarışmacının kendi isteğine bağlıdır. Ek bir puan verilmeyecektir.
Belirtilen tarihten sonra yüklenecek videolar yarışmaya dahil edilmez.
Her çocuk yarışmaya yalnızca bir şiir ile katılabilir. Yarışmaya yollanan şiirler günün anlam ve önemine uygun olmalıdır.
Eserlerin değerlendirilmesi Belediyemiz Kültür Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nce görevlendirilen öğretmenler tarafından yapılacak olup 22 Nisan 2021 saat 17.00 da dereceye giren eserler www.payas.bel.tr adresinden ve Payas Belediye Başkanlığı Facebook hesabından açıklanacaktır.
ÖDÜLLER
1.Bisiklet
2.Hediye Çeki(200 TL )
3.Şiir Kitap Seti




Tarih : 30 Mart 2021